Zamień kolor RGB na Hex

Konwerter kolorów RGB na Hex. Dowiedz się, jak przekonwertować RGB na RGB lub skorzystaj z naszego konwertera kolorów RGB na Hex.

Red color (R):
Green color (G):
Blue color (B):

 

Jak korzystać z tego narzędzia.

Internetowy konwerter RGB na Hex posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, dzięki czemu bez względu na poziom wiedzy technicznej można go używać z absolutną łatwością.

Wykonaj poniższe kroki, aby wygenerować kod Hex wartości koloru RBG:

  1. Wprowadź poziomy kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego w zakresie od 0 do 255 lub dostosuj wartości, przesuwając suwak wartości, a wartości RBG będą dostosowywane w czasie rzeczywistym.
  2. Kliknij przycisk Konwertuj.
  3. Podgląd koloru zostanie wczytany wraz z wartością Hex.
  4. Aby zacząć od nowa, kliknij przycisk Resetuj, aby wyczyścić wartości RGB.
  5. Możesz również kliknąć przycisk "Próbka", aby uzyskać próbkę wypełnionego koloru

Do czego służy ten konwerter RGB na Hex?

Możesz użyć naszego konwertera RGB na Hex do konwersji wartości kolorów RGB na kody heksadecymalne. To narzędzie umożliwia konwersję kolorów RGB na ich wartości szesnastkowe dla stron HTML, grafiki i innych projektów cyfrowego projektowania ekranów. 

Program Adobe Photoshop i inne programy do projektowania grafiki zazwyczaj wyświetlają kolory w formacie RGB. Użycie dokładnych kolorów rgb do budowy bazy kodu wymaga od projektanta przekonwertowania wartości kolorów rgb na ich odpowiedniki szesnastkowe przed ich użyciem.

Tutaj z pomocą przychodzi nasze narzędzie. Możesz wprowadzić wartości kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, które mieszczą się w zakresie od 0 do 255, a nasz konwerter zwróci te wartości jako ciąg szesnastkowy, który może być użyty do określenia kolorów w HTML lub CSS.

Zrozumienie RGB i Hex

Co dokładnie oznacza skrót RGB? Jest to skrót od słów Red (czerwony), Green (zielony) i Blue (niebieski). Kolory te składają się na model kolorów RGB.

RGB to addytywny model kolorów (w przeciwieństwie do modelu odejmującego), który łączy kolory czerwony, zielony i niebieski w różnych proporcjach, aby odtworzyć wiele innych kolorów.

Wartość RGB jest zwykle zapisywana w skali 0-255 i wygląda następująco: rgb(0, 74, 255).

Z kolei kod heksadecymalny to sposób określania kolorów przy użyciu wartości szesnastkowych.

Zasadniczo kod heksadecymalny składa się z trzech wartości, które reprezentują różne poziomy poszczególnych kolorów. W szesnastkowych wartościach kolorów przed hashem (znakiem funta) znajduje się sześć lub trzy znaki. Zazwyczaj ciąg zawiera cyfry 0-9 i litery A-F.

Doskonałymi przykładami są #ffff00 - kod szesnastkowy dla koloru żółtego i #0000ff dla niebieskiego.

Systemy elektroniczne, takie jak telewizory, drukarki, komputery i drukarki, do wyświetlania grafiki używają modelu kolorów RGB, natomiast dokumenty HTML i CSS, takie jak strony internetowe, do określania kolorów używają wartości szesnastkowych.

Jest to jedyna istotna różnica między tymi dwoma schematami kolorów. Jednak rgb i hex to tylko różne sposoby wyrażania tej samej rzeczy: wartości kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 

 

Konwerter kodów kolorów RGB - HEX


To interaktywne narzędzie do konwersji kolorów online umożliwia obliczanie przejścia między wartościami RGB i HEX. 
Wprowadź jeden z kodów, aby natychmiast przekonwertować go na drugi. 
Udana konwersja zmienia kolor tła strony i generuje fragmenty kodu CSS do szybkiego wykorzystania. 
Wprowadzanie HEX Pierwsze pole akceptuje wartości ze znakiem hash lub bez niego. 
Działa to zarówno dla kodów 3-, jak i 6-znakowych. 
Kalkulator radzi sobie także z niektórymi literówkami, na przykład gdy druga cyfra składnika jest nieprawidłowym znakiem, nie mieszczącym się w zakresie szesnastkowym 0-F. 
Wprowadzanie RGB działa zarówno dla dużych, jak i małych liter kodów rgb lub rgba, ale można zignorować początkowy znak rgb i nawiasy. 
Upewnij się, że dodajesz trzy liczby z zakresu 0-255 oddzielone przecinkami. 

 

To proste narzędzie zostało zaprojektowane, aby umożliwić Ci szybką i łatwą konwersję wartości RGB na Hex. Najczęstszym przeznaczeniem tego narzędzia są graficy, którzy tworzą swoje projekty CSS i którzy chcą szybko przekonwertować RGB na odpowiednią wartość Hex odpowiednią dla znaczników HTML i CSS. Narzędzie jest całkowicie darmowe

Aby użyć tego narzędzia, po prostu wprowadź wartości RGB (Red, Green, Blue) w ich poprawnym formacie (0-255)

 

 

 

 

 

 


WebP

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.