Zamień dane Binarne na Tekst

Zamień dane Binarne na Tekst

O narzędziu do konwersji binarnych na tekst

Konwersja kodu binarnego na tekst

Kod binarny reprezentuje tekst, instrukcje procesora komputerowego lub inne dane przy użyciu dowolnego systemu dwusymbolowego, ale często systemu liczb binarnych 0 i 1. Kod binarny przypisuje wzór cyfr binarnych (bitów) do każdego znaku, instrukcji, itp. Na przykład, ciąg binarny ośmiu bitów może reprezentować dowolną z 256 możliwych wartości i dlatego może reprezentować wiele różnych elementów.

....
Decimal Binary Binary
0 000
1 1 001
2 2 010

Przykład tabeli binarnej

W informatyce i telekomunikacji, kody binarne są używane do różnych metod kodowania danych, takich jak łańcuchy znaków, w łańcuchy bitów. Metody te mogą wykorzystywać ciągi o stałej szerokości lub zmiennej szerokości. W kodzie binarnym o stałej szerokości, każda litera, cyfra lub inny znak jest reprezentowany przez ciąg bitów o tej samej długości; ten ciąg bitów, interpretowany jako liczba binarna, jest zwykle wyświetlany w tabelach kodowych w notacji ósemkowej, dziesiętnej lub szesnastkowej. Istnieje wiele zestawów znaków i wiele kodowań znaków dla nich.

Ciąg bitów, interpretowany jako liczba binarna, może być przetłumaczony na liczbę dziesiętną. Na przykład, mała litera a, jeśli jest reprezentowana przez ciąg bitów 01100001 (tak jak w standardowym kodzie ASCII), może być również reprezentowana jako liczba dziesiętna 97.

Cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.