Kodowanie Base64

Base64 Encode to interaktywne narzędzie do kodowania Base64, które pomaga przekształcić ciąg wejściowy na ciąg zakodowany w Base64.

 

 

Czym jest Kodowanie Base64


Base64 jest standardowym terminem dla wielu porównywalnych schematów kodowania, które kodują informacje binarne od obsługi numerycznej i tłumaczą je na reprezentację Foundation 64. Termin Base64 wywodzi się z konkretnego kodowania przesyłania treści MIME.

Podstawowa logika kodowania Base64 i działanie algorytmu
Podstawowe kryterium znaków do skomponowania 64 znaków wymaganych dla fundacji różni się pomiędzy implementacjami. Zasadą kciuka jest wybór pary 64 znaków, które są zarówno częścią podzbioru wspólnego dla większości kodowań, jak i możliwe do wydrukowania. Taka kombinacja sprawia, że dane są mało prawdopodobne, by mogły zostać zmienione w trakcie przesyłania przez systemy, takie jak poczta elektroniczna, które tradycyjnie nie są 8-bitowe. Na przykład implementacja Base64 w MIME używa A-Z, a-z, i 0-9 dla początkowych 62 wartości, "+" i "/" dla dwóch poprzednich. Inne wersje, generalnie wywodzące się z Base64, dzielą tę własność, ale różnią się od symboli wybranych dla ostatnich dwóch wartości; przykładem jest wersja URL i chroniona nazwa pliku (RFC 4648 / Base64URL), która używa"-" i"_".

 

Dlaczego warto używać kodera/dekodera Base64?

Koder dekodujący Base64 jest zwykle używany, gdy zachodzi potrzeba zakodowania lub odkodowania informacji binarnej.

Dane wynikowe muszą być następnie przechowywane i przesyłane przez nośnik, który został stworzony do obsługi informacji tekstowych.

 

Jak z niego korzystać?

Wystarczy wkleić tekst i kliknąć przycisk "Koduj".


WebP

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.