Zamień Base64 na Obraz

Zamień Base64 na Obraz

Umieść ciąg Base64 w polu tekstowym, wybierz typ obrazu (JPEG,PNG,GIF) i naciśnij przycisk "Konwertuj". Jeśli ciąg Base64 jest prawidłowy, obraz zostanie on wyświetlony w pełnym rozmiarze.

Base64 String

Czym jest Base64?
Base64 jest schematem, który reprezentuje dane binarne w formacie łańcuchów ASCII. Jest on używany do przesyłania i przechowywania danych przez media, które używają danych tekstowych.

Powszechne Zastosowanie Base64
Twórcy stron internetowych często konwertują obrazy do formatu base64, aby uniknąć dodatkowych żądań HTTP do serwera. Obrazy są dołączane jako łańcuchy base64 do pliku CSS lub do źródła HTML.

Zalety Base64
Mniejsza ilość żądań HTTP sprawia, że Twoja aplikacja ładuje się szybciej, co jest szczególnie ważne dla urządzeń mobilnych. Kodowanie base64 dodaje około 10% do rozmiaru obrazka po kompresji gzip, więc trzeba to rozważyć w stosunku do korzyści płynących z mniejszej ilości żądań HTTP.

Cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.