HTML Beautifier

Nasze narzędzie html beautifier pozwala sformatować kod HTML w taki sposób aby mógł być łatwo odczytany przez człowieka.

Czym jest narzędzie HTML Beautifier?

To narzędzie online do upiększania HTML pomaga sformatować surowy plik HTML tak, aby mógł być łatwo odczytany przez człowieka.

HyperText Markup Language, czyli HTML, jest standardowym językiem znaczników dla dokumentów przeznaczonych do wyświetlania w przeglądarce internetowej. HTML opisuje strukturę strony internetowej w sposób semantyczny i pierwotnie zawierał wskazówki dotyczące wyglądu dokumentu.

Formatowanie języka HTML odnosi się zasadniczo do poprawiania tekstu w celu zwiększenia jego atrakcyjności wizualnej. Często podczas pisania kodu HTML wcięcia, odstępy i inne elementy formatowania mogą być nieco nieuporządkowane. Często zdarza się również, że nad jednym projektem pracuje wielu programistów, którzy stosują różne techniki formatowania. To narzędzie jest pomocne w zapewnieniu spójności formatowania pliku. Często zdarza się również, że HTML jest minifikowany lub obfuskowany. Za pomocą tego narzędzia można sprawić, że kod będzie wyglądał ładnie i czytelnie, dzięki czemu łatwiej będzie go edytować.

Jak z niego korzystać?

  • Wprowadź kod źródłowy HTML w polu tekstowym "Kod źródłowy": skopiuj kod HTML i wklej go w polu tekstowym. Alternatywnie można wczytać plik HTML z lokalnego systemu plików.
  • Kliknij przycisk "Upiększ". Poczekaj, aż proces minimalizowania zostanie zakończony. Wynik pojawi się w polu tekstowym.
  • Wybierz wynikowy fragment HTML z pola tekstowego: zaznacz jego zawartość lub naciśnij przycisk "Kopiuj do schowka".
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.