CSS Beautifier

CSS Beautifier to narzędzie które automatycznie formatuje Twój styl CSS, aby był spójny i łatwy do odczytania

Czym jest upiększacz CSS?

CSS Beautifier to internetowe narzędzie do formatowania kodu CSS, które pomaga przekształcić zagmatwany kod w czytelny. Program ten poprawia wygląd kodu CSS poprzez przeformatowanie go i wprowadzenie wcięć. Kopiuj, Wklej i Upiększ.

CSS jest formalnym językiem opisu wyglądu dokumentu (strony internetowej) napisanego przy użyciu języka znaczników (najczęściej HTML lub XHTML). Można go również zastosować do dowolnego dokumentu XML, takiego jak SVG lub XUL.

Upiększacze CSS zostały stworzone, aby pomóc w debugowaniu. Ponieważ style CSS są często renderowane bez podziału na linie, aby zaoszczędzić miejsce, są one w rzeczywistości bardzo trudne do odczytania. To narzędzie rozwiązuje ten problem, formatując style CSS tak, by były łatwe do odczytania i usuwania błędów.

Kiedy należy używać?

Często podczas pisania arkuszy stylów CSS wcięcia, odstępy i inne formatowania mogą być nieco nieuporządkowane. Często zdarza się również, że nad jednym projektem pracuje wielu programistów, którzy mają różne techniki formatowania. To narzędzie jest pomocne w zapewnieniu spójności formatowania pliku. Często zdarza się również, że arkusze stylów CSS są minifikowane lub zaszyfrowane. Za pomocą tego narzędzia można sprawić, że kod będzie wyglądał ładnie i czytelnie, dzięki czemu łatwiej będzie go edytować.

Jak z niego korzystać?

Po prostu wklej swój kod CSS do obszaru tekstowego powyżej i kliknij przycisk "Upiększ", a otrzymasz zoptymalizowany kod CSS w tym samym obszarze tekstowym.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.