Minify CSS

Użyj minifikacji CSS aby zredukować rozmiar kodu CSS i przyspieszyć czas ładowania twojej strony. Szybko, łatwo i za darmo!

Czym jest CSS Minifier?

CSS Minifier to internetowe narzędzie do kompresji CSS. Pomaga skompresować oryginalne pliki CSS i zaoszczędzić miejsce w celu szybszego przesyłania ich przez sieć.

CSS jest formalnym językiem opisu wyglądu dokumentu (strony internetowej) napisanego przy użyciu języka znaczników (najczęściej HTML lub XHTML). Można go również stosować do dowolnego dokumentu XML, takiego jak SVG czy XUL.

Minifikacja (minimalizacja) w językach programowania, a zwłaszcza w JavaScript, to proces usuwania wszystkich niepotrzebnych znaków z kodu źródłowego bez zmiany jego funkcjonalności. Do tych zbędnych znaków należą zwykle znaki spacji, niektóre znaki sterujące i komentarze, które są używane do zwiększenia czytelności kodu, ale nie są wymagane do jego wykonania.

Uzyskując możliwość usuwania komentarzy i struktur ze stylów witryny, dajemy komputerowi możliwość szybszego odczytywania wszystkich informacji o stylach i stosowania ich bez opóźnień wymaganych do przetworzenia danych przed wyświetleniem witryny w przeglądarce użytkownika.

Jak mogę skrócić czas ładowania CSS?

  • Użyj narzędzia do kompresji CSS, aby zmniejszyć rozmiar plików JS o 30%;
  • Połącz kilka plików CSS w jeden plik, aby zmniejszyć liczbę żądań HTTP podczas instalacji;
  • Użyj CDN, aby uniknąć nadmiarowych żądań HTTP dla tego samego pliku CSS (np. współdzielonej biblioteki Bootstrap);

Jak z niego korzystać?

Wystarczy wkleić swój kod CSS do powyższego obszaru tekstowego i kliknąć przycisk "Minify", a w tym samym obszarze tekstowym pojawi się zoptymalizowany kod CSS.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.