Sprawdzanie adresu IP

Sprawdź szczegóły dotyczące adresu IP, w tym lokalizację, dostawcę usług internetowych, nazwę hosta, typ, proxy, status czarnej listy i więcej. Śledzenie, namierzanie i lokalizowanie adresu IP.

Jeśli znasz adres IPv4 lub IPv6 użytkownika Internetu, możesz sprawdzić, w jakiej części kraju lub świata się on znajduje, korzystając z naszego narzędzia IP Lookup. Co należy zrobić: Wprowadź adres IP, który Cię ciekawi, w polu poniżej, a następnie kliknij "Lookup".

 

Co uzyskasz dzięki temu narzędziu:
Nazwę dostawcy usług internetowych i organizacji
Nazwa hosta IP
Kraj, w którym się znajduje
Region/państwo
Miasto 
Szerokość i długość geograficzna lokalizacji (w przybliżeniu)
Numer kierunkowy dla tego regionu
Wszelkie znane usługi działające na tym adresie IP

 

Lokalizator IP - Znajdź lokalizację publicznego adresu IP

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób Internet określa, że szukasz tej strony? A co ważniejsze, skąd Internet wie, że użytkownik zażądał tego adresu URL w swojej przeglądarce?

Stąd właśnie wzięło się pojęcie IP. Obecnie miliony stron internetowych są przechowywane na serwerach internetowych. Każdej maszynie podłączonej do Internetu przypisany jest adres IP, czyli unikalny numeryczny identyfikator ciągu znaków.

Większość ludzi nie przywiązuje wagi do adresów IP. Jeśli poświęcimy trochę czasu na naukę, zrozumiemy, że Internet nie jest możliwy bez adresów IP.

Witryny internetowe używają adresów IP, aby ustalić, czy użytkownik odwiedził witrynę i zażądał adresu URL. Bez adresu IP nie można uzyskać dostępu do poczty elektronicznej i aktualizacji w mediach społecznościowych.

Co to jest adres IP?

Ważne jest, aby pamiętać swój adres IP. W Google miliony razy wyszukiwano hasło "Jaki jest mój adres IP?".

Prawdziwe pytanie brzmi: Jaki adres IP?

IP to skrót od nazwy protokołu internetowego. Protokół odnosi się do zasad i przepisów regulujących łączność z Internetem. Adres to niepowtarzalny numeryczny ciąg identyfikacyjny łączący wszystkie Twoje działania w Internecie.

Każdemu urządzeniu podłączonemu do Internetu przypisany jest protokół internetowy (IP), czyli niepowtarzalny numeryczny identyfikator ciągowy oddzielony kropkami. Może z niego korzystać każde urządzenie podłączone do sieci TCP/IP, w tym tablet, smartfon czy komputer. Adresy IP są przypisywane do urządzeń, a nie do ludzi.

Najbardziej prawdopodobnym formatem adresu IP są cztery liczby oddzielone kropkami. Każda liczba może zawierać od jednej do trzech cyfr i mieścić się w zakresie od 0 do 255.

Za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, dostawca usług internetowych (ISP) przypisuje Ci adres IP. W ten sposób użytkownik jest identyfikowany i rozpoznawany w Internecie.

Wersje adresu IP

W Internecie dostępne są dwie wersje adresów IP.

  • IP version 4 (IPv4)
  • IP version 6 (IPv6)

Po raz pierwszy przydzielono adres IP w wersji 4 (IPv4). Ta wersja jest najczęściej używanym adresem IP. Adresy IPv4 mają długość 32 bitów i pięć klas w zakresie od A do E. W IPv4 było miejsce na 4 miliardy adresów IP. Ze względu na szybki wzrost wykorzystania Internetu adresy IP rzadko są wykorzystywane w sposób konstruktywny. Z tego powodu liczba 4 miliardów wydawała się początkowo tak duża, ale od 2014 roku maleje.

IP w wersji 6 (IPv6) to najnowsza wersja protokołu IP. Adresy IPv6 mają długość 128 bitów i w najbliższych latach ostatecznie zastąpią IPv4.

W przewidywalnej przyszłości można korzystać zarówno z IPv4, jak i IPv6. Narzędzie do konwersji IPv4 na IPv6 online umożliwia konwersję adresu IPv4 na adres IPv6.

Rodzaje adresów IP

Istnieją dwa rodzaje adresów IP.

  • Publiczny adres IP
  • Prywatny adres IP

Publiczny zakres adresów IP jest globalny i może być używany do komunikacji z innymi członkami sieci. Przypisuje się go do komputerów, które umożliwiają bezpośredni dostęp do Internetu. Jest on używany do łączenia się z dowolnym serwerem WWW, serwerem poczty elektronicznej lub innym serwerem, do którego można uzyskać dostęp przez Internet. Ten unikalny adres mogą mieć tylko określone urządzenia. Publicznych adresów IP nie można uzyskać za darmo. W znalezieniu publicznego adresu IP może pomóc Google.

Prywatny adres IP można przypisać każdemu urządzeniu, w tym tabletom i telefonom komórkowym. Nie będą one narażone na kontakt ze światem zewnętrznym. Jest on używany tylko do komunikacji z siecią lokalną. W wierszu poleceń wpisz polecenie "ipconfig", aby znaleźć swój prywatny adres IP.

Publiczny i prywatny adres IP może być statyczny lub dynamiczny. Wszystko zależy od sposobu skonfigurowania routera.

Co oznacza adres IP? W jaki sposób można sprawdzić lokalizację adresu IP?

Są to punkty, które należy uwzględnić w podsumowaniu.

  • Adres IP to unikatowy identyfikator, który umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie informacji przez Internet. Bez adresu IP nie można uzyskać dostępu do Internetu.
  • Ludzie często pytają, czy ważne jest, aby ktoś znał Twój adres IP. Z adresu IP można dowiedzieć się, w jakim kraju, stanie i u jakiego dostawcy usług internetowych znajduje się użytkownik.
  • Adres IP to informacja o położeniu geograficznym nadawcy wiadomości e-mail. Do sprawdzenia lokalizacji i określenia adresu IP można także użyć nagłówków wiadomości e-mail.
  • Wiele firm wymaga podania adresu IP użytkownika, aby ograniczyć dostęp do treści do określonych lokalizacji. Netflix i inne serwisy streamingowe, takie jak ten, ograniczają treści na podstawie adresu IP. VPN jest niezbędny, aby zamaskować Twój adres IP i umożliwić Ci korzystanie z korzyści, których nie możesz uzyskać, jeśli Twój oryginalny adres IP zostanie ujawniony.
  • Wiele witryn handlu elektronicznego korzysta z adresów IP, aby móc oferować klientom usługi oparte na ich lokalizacji geograficznej. Klienci z różnych krajów mogą mieć różne potrzeby i upodobania. Adres IP jest wykorzystywany do identyfikacji lokalizacji klientów i umożliwia im dostęp do spersonalizowanego interfejsu witryny oraz produktów.
  • Hakerzy mogą próbować włamać się na Twoją witrynę. Hakerzy nie będą mogli włamać się na Twoją witrynę, jeśli zidentyfikują adres IP i zablokują go przed zaporą sieciową.

Czy Twoje IP może pozostać niezmienione?

Za każdym razem, gdy urządzenie jest podłączone do Internetu, dostawca usług internetowych przypisuje mu numer IP. Ten adres IP jest używany do identyfikacji aktywności internetowej użytkownika.

Jeden adres IP masz w domu, a drugi w pracy. Oznacza to, że adresów IP nie można zabierać ze sobą.

Te adresy IP są tymczasowe. Te adresy IP są tymczasowe i przydzielane przez dostawcę usług internetowych, niezależnie od lokalizacji.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.