Przelicznik Iluminancji

Przelicznik Iluminancji

Przelicznik natężenia oświetlenia online, przelicznik natężenia oświetlenia, natężenie oświetlenia to termin fizyczny określający odbiór na podstawie strumienia światła widzialnego.

Iluminacja świetlna to ilość światła oświetlająca punkt na powierzchni. Źródłem światła może być światło naturalne (dzienne) lub pochodzące z lamp, zapalniczek itp.


Definicja Oświetlenie świetlne określa ilość światła, która obejmuje daną powierzchnię. Jeżeli Ø jest strumieniem świetlnym, a S jest polem danej powierzchni, to natężenie oświetlenia E określa się wzorem E = ∅/S.

Jednostką natężenia oświetlenia w układzie SI jest lx, a w układzie stóp - stopo-kandyl. Jeden lx to natężenie oświetlenia 1 m² powierzchni równomiernie oświetlonej przez 1 lm strumienia świetlnego. Poniższy rysunek wyjaśnia tę definicję. Jeden stopo-candle to 10,76 luksa.

Cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.