Kalkulator Procentów

Ten darmowy kalkulator procentowy oblicza różne liczby związane z procentami, w tym różnicę procentową między dwoma określonymi wartościami.

What is
% of

is what % of

is
% of what?

Korzystanie z kalkulatora

Określać procent lub obliczać procent, mając do dyspozycji liczby i wartości procentowe. Aby rozwiązać równania z procentami i niewiadomymi, użyj wzorów procentowych. Rozwiąż równania lub dodaj lub odejmij procent od liczby.

Jak obliczać procenty

Dla zagadnień procentowych istnieje kilka wzorów. Najprostszy podstawowy wzór to X/Y = P x 100. Wszystkie poniższe wzory są matematycznymi wariantami tego wzoru.

Przyjrzyjmy się trzem najbardziej podstawowym trudnościom związanym z procentami. X i Y są liczbami całkowitymi, natomiast P jest procentem:

Wyznacz P% z X.

Wyznacz, jakim procentem X jest Y.

Wyznacz X, jeśli P% z niego to Y.

Czytaj dalej, aby odkryć więcej o obliczaniu procentów.

Użyj klawiatury, aby zaoszczędzić czas

Nasz kalkulator procentowy jest idealny dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić czas podczas obliczania różnych procentów i tych, którzy nie są doskonali w arytmetyce! Obliczenia są wykonywane automatycznie, gdy wypełniasz obszary wejściowe, aby zaoszczędzić Ci jeszcze więcej czasu. Kolejną funkcją oszczędzającą czas jest to, że jeśli używasz komputera, możesz szybko przejść z jednego wejścia do następnego, klikając "Tab" na klawiaturze. Aby powrócić do poprzedniego wejścia, naciśnij jednocześnie na klawiaturze "Shift + Tab"! To sprawia, że przechodzenie do każdego wejścia jest niezwykle proste i szybkie bez użycia myszy lub kursora.

Notacja naukowa

Jeśli wprowadzisz do kalkulatora % liczby, które dadzą bardzo małą lub ogromną odpowiedź, odpowiedź może zostać wyświetlona w notacji naukowej, aby zmieścić się w polu odpowiedzi. Notacja naukowa to format liczbowy, który zawiera mnożenie 10 do liczby ujemnej lub dodatniej dla małych liczb lub rozszerzenie 10 do potęgi liczby dodatniej dla bardziej znaczących cyfr.


WebP

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.