Generator Kodów QR

Tworzenie kodów QR jest proste! Nasze narzędzie pozwala tworzyć kody QR za pomocą jednego kliknięcia.

Rozmiar

Co to jest kod QR?
QR Code to znak towarowy pewnego rodzaju matrycowego kodu kreskowego, który został po raz pierwszy zaprojektowany w Japonii dla przemysłu motoryzacyjnego. Kod kreskowy to optyczna etykieta odczytywana maszynowo, która zawiera informacje o przedmiocie, do którego jest dołączona. Kod QR wykorzystuje cztery standardowe tryby kodowania (numeryczny, alfanumeryczny, bajtowy / binarny i kanji) do efektywnego przechowywania danych; mogą być również stosowane rozszerzenia.

System kodów QR stał się popularny poza przemysłem motoryzacyjnym ze względu na możliwość szybkiego odczytu i większą pojemność pamięci w porównaniu ze standardowymi kodami kreskowymi UPC. Zastosowania obejmują śledzenie produktów, identyfikację przedmiotów, śledzenie czasu pracy, zarządzanie dokumentami, marketing ogólny i wiele innych.

Kod QR składa się z czarnych modułów (kwadratowych kropek) ułożonych w kwadratową siatkę na białym tle, które mogą być odczytywane przez urządzenie obrazujące (takie jak kamera) i przetwarzane przy użyciu korekcji błędów Reedâ€"Solomona do momentu, gdy obraz może być odpowiednio zinterpretowany. Wymagane dane są następnie ekstrahowane z wzorców obecnych zarówno w poziomych, jak i pionowych składowych obrazu.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.