Generator Kodów QR

Generator Kodów QR

Tworzenie kodów QR jest proste! Nasze narzędzie pozwala tworzyć kody QR za pomocą jednego kliknięcia.

Rozmiar

Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku: 5 MB

Użyj zdalnego adresu URL
Przesyłanie z urządzenia
Rozmiar loga
binance

Co to jest kod QR?
QR Code to znak towarowy pewnego rodzaju matrycowego kodu kreskowego, który został po raz pierwszy zaprojektowany w Japonii dla przemysłu motoryzacyjnego. Kod kreskowy to optyczna etykieta odczytywana maszynowo, która zawiera informacje o przedmiocie, do którego jest dołączona. Kod QR wykorzystuje cztery standardowe tryby kodowania (numeryczny, alfanumeryczny, bajtowy / binarny i kanji) do efektywnego przechowywania danych; mogą być również stosowane rozszerzenia.

System kodów QR stał się popularny poza przemysłem motoryzacyjnym ze względu na możliwość szybkiego odczytu i większą pojemność pamięci w porównaniu ze standardowymi kodami kreskowymi UPC. Zastosowania obejmują śledzenie produktów, identyfikację przedmiotów, śledzenie czasu pracy, zarządzanie dokumentami, marketing ogólny i wiele innych.

Kod QR składa się z czarnych modułów (kwadratowych kropek) ułożonych w kwadratową siatkę na białym tle, które mogą być odczytywane przez urządzenie obrazujące (takie jak kamera) i przetwarzane przy użyciu korekcji błędów Reedâ€"Solomona do momentu, gdy obraz może być odpowiednio zinterpretowany. Wymagane dane są następnie ekstrahowane z wzorców obecnych zarówno w poziomych, jak i pionowych składowych obrazu.

Cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.