Generator Kodów QR

Tworzenie kodów QR jest proste! Nasze narzędzie pozwala tworzyć kody QR za pomocą jednego kliknięcia.

Rozmiar

Co to jest Generator kodów QR?

Generator QR Code to narzędzie online do łatwego i szybkiego tworzenia kodów QR.

Kod QR (skrót od "Quick Response") to kod kreskowy odczytywany przez telefon komórkowy, który może przechowywać adresy URL stron internetowych, zwykły tekst, numery telefonów, adresy e-mail i wiele innych danych alfanumerycznych.

Wiele krajów wymaga obecnie od swoich obywateli, aby wszędzie, gdzie się udają, skanowali kody za pomocą swoich telefonów. Ma to na celu przyspieszenie procesu ustalania kontaktów poprzez stworzenie prywatnego cyfrowego dziennika odwiedzanych miejsc.

Kody QR są jednak wykorzystywane nie tylko do śledzenia ruchów użytkownika. Są one obecnie powszechne i mają wiele zastosowań. Prawdopodobnie widzisz je wszędzie - od wizytówek po tyły autobusów.

Nasz Generator Kodów QR jest BEZPŁATNY dla każdego, nie wymaga rejestracji ani konta - w pełni funkcjonalny, w 100% wolny od reklam, trwałe kody QR, które nie tracą ważności. Wygeneruj tyle kodów QR, ile potrzebujesz, za DARMO, bez żadnych ograniczeń na użytek komercyjny. Bez ograniczeń czasowych, po prostu darmowe kody QR, których możesz od razu używać bez obaw.

Jak to działa?

  • Można wybrać adres URL, zwykły tekst, e-mail, SMS, Twitter
  • Wprowadź wszystkie potrzebne informacje w wyświetlanych polach i określ rozmiar obrazu
  • Na kodzie QR można również umieścić swoje logo. W tym celu należy wybrać opcję "Własne logo" i określić rozmiar obrazu
  • Po zakończeniu wybierz opcję "GENERUJ"

 

Co to jest kod QR?
QR Code to znak towarowy pewnego rodzaju matrycowego kodu kreskowego, który został po raz pierwszy zaprojektowany w Japonii dla przemysłu motoryzacyjnego. Kod kreskowy to optyczna etykieta odczytywana maszynowo, która zawiera informacje o przedmiocie, do którego jest dołączona. Kod QR wykorzystuje cztery standardowe tryby kodowania (numeryczny, alfanumeryczny, bajtowy / binarny i kanji) do efektywnego przechowywania danych; mogą być również stosowane rozszerzenia.

System kodów QR stał się popularny poza przemysłem motoryzacyjnym ze względu na możliwość szybkiego odczytu i większą pojemność pamięci w porównaniu ze standardowymi kodami kreskowymi UPC. Zastosowania obejmują śledzenie produktów, identyfikację przedmiotów, śledzenie czasu pracy, zarządzanie dokumentami, marketing ogólny i wiele innych.

Kod QR składa się z czarnych modułów (kwadratowych kropek) ułożonych w kwadratową siatkę na białym tle, które mogą być odczytywane przez urządzenie obrazujące (takie jak kamera) i przetwarzane przy użyciu korekcji błędów Reedâ€"Solomona do momentu, gdy obraz może być odpowiednio zinterpretowany. Wymagane dane są następnie ekstrahowane z wzorców obecnych zarówno w poziomych, jak i pionowych składowych obrazu.


WebP

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.