Generator Haseł

Czy Twoje dane osobowe są bezpieczne w sieci? Wybór odpowiedniego hasła do kont ma kluczowe znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa.

Co sprawia, że hasło jest silne?

 

Silne hasła muszą być unikalne i losowe

Generator został stworzony do generowania bezpiecznych i łatwych do zapamiętania haseł. 81% przypadków naruszenia danych jest spowodowanych słabymi lub powtarzającymi się hasłami. Dlatego losowe i unikalne hasła są najlepszą ochroną przed zagrożeniami internetowymi.

 

 

Dlaczego moje hasło musi być unikalne?

Wystarczy jedno wspólne hasło, aby atakujący uzyskał dostęp zarówno do Twojego konta e-mail, jak i do logowania do konta bankowego. To podwaja ryzyko. Atakujący będzie miał ułatwione zadanie, jeśli będziesz używać tego samego hasła do 14 kont. Aby się zabezpieczyć, możesz skorzystać z generatora unikalnych, łatwych do zapamiętania haseł.

 

 

Dlaczego moje hasło powinno być generowane losowo?

Hasła losowe są trudne do odgadnięcia i trudniejsze do złamania przez komputery. Atakujący może stosować ataki typu brute force, aby uzyskać dostęp i zwiększyć szanse na wykrycie wzorca. Hasła losowe mogą zawierać mieszankę niepowiązanych ze sobą znaków, ale możliwe jest też łączenie powiązanych ze sobą słów. W ten sposób generator tworzy hasła, które są łatwe do zapamiętania, a jednocześnie solidne pod względem kryptograficznym.

 

 

 

Muszę utworzyć silne i łatwe do zapamiętania hasło. Jakieś pomysły?

Generatory haseł losowych to najlepszy sposób na tworzenie haseł bezpiecznych, a jednocześnie łatwych do zapamiętania. Jeśli nie masz dostępu do silnego generatora haseł, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo w sieci.

 

 

Nie umieszczaj w hasłach informacji osobistych - lub pola związane z poświadczeniami logowania. Możesz być zaskoczony ilością informacji, które można znaleźć w Internecie. Czy musisz odpowiedzieć na trzy pytania zabezpieczające, które zadaje bank przed zalogowaniem się? Nie musisz na nie odpowiadać.

 

 

 

 

Twoje hasło powinno mieć co najmniej 16 znaków. Długość hasła może sprawić, że będzie ono silniejsze niż dodanie znaków specjalnych. Dwunastoznakowe hasło składające się wyłącznie z liter jest osiem razy łatwiejsze do złamania niż takie, które zawiera cyfry. Jednak 16-znakowe hasło składające się wyłącznie z liter jest osiem milionów razy trudniejsze do złamania niż 12-znakowe.

 

UK#nZOr3NvJRFk-T%S&5b95b

Hasło nie musi zawierać określonej kombinacji wielkich i małych liter. Nie oznacza to, że hasło jest automatycznie silniejsze. Najważniejsze jest to, że używasz losowych słów. Ponieważ niektóre serwisy wymagają określonych znaków, generator haseł losowych oferuje opcje pozwalające spełnić te wymagania. Nie ma to na celu stworzenia silniejszego hasła, ale ułatwia utworzenie działającego hasła.

 

Silne hasła stanowią jednak tylko część zabezpieczenia konta. Dodatkową ochronę może zapewnić uwierzytelnianie wieloczynnikowe. Wymaga ono dodatkowej weryfikacji poza nazwą użytkownika, hasłem i kodem, który traci ważność w krótkim czasie. Nasz menedżer haseł może być używany jako aplikacja uwierzytelniająca innej firmy do przechowywania i przesyłania tych kodów, blokując napastników, którzy mają tylko Twoją nazwę użytkownika i hasło.


Generator haseł losowych jest całkowicie bezpiecznym sposobem na stworzenie hasła, które może być używane do zachowania wysokiego bezpieczeństwa.

Możesz wybrać wszystkie znaki, które powinny być w Twoim haśle, takie jak symbole, cyfry, duże i małe litery. Oczywiście, im więcej rodzajów znaków dodasz, tym bardziej chronione stanie się hasło.

Ten bezpieczny generator haseł stworzy hasło z losowo wybranymi znakami, które sprawią, że nie zostanie ono zhakowane lub złamane przez metody Brute Force. 

Można również jednocześnie utworzyć dowolną liczbę haseł, które chesz wygenerować.

Wraz z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, nasz generator haseł losowych da Ci łatwe do zapamiętania hasła. Jak tylko wybierzesz rodzaj cyfr, których potrzebujesz w swoim haśle, po prostu kliknij 'Utwórz hasło' i gotowe.

Generator haseł online to całkowicie darmowa aplikacja do generowania haseł, która jest bardzo prosta w użyciu. Możesz teraz stworzyć hasło używając tego bezpiecznego narzędzia do generowania haseł, które jest dostępne za darmo.

Hasła utworzone przez ten generator haseł losowych nie są przechowywane na naszej stronie internetowej ani w żadnym innym miejscu. Żadne z Twoich prywatnych informacji nie będą gromadzone przy użyciu generatora haseł.

Jak chronić swoje hasła?


Każde hasło krótsze niż 8 znaków jest uważane za zły wybór i może być łatwo rozszyfrowane.


Nie używaj swoich indywidualnych numerów telefonów lub adresów jako hasła.


Jeżeli chcesz, aby Twoje hasło było mocne / skomplikowane, ale łatwe do zapamiętania, możesz użyć kilku alfabetów, np. znaków z piosenki, którą uwielbiasz, powieści, którą czytasz itp. wraz z kilkoma symbolami numerycznymi i specjalnymi.


Upewnij się, że Twoje hasło należy do grupy "bardzo silne". Jeśli nie możesz go zapamiętać ze względu na jego złożoność, zapisz je gdzieś i schowaj w bezpiecznym miejscu.


Nigdy nie używaj słów ze słownika jako swojego hasła. Nie są one w ogóle bezpieczne!


Zawsze wylogowuj się ze swoich kont po zakończeniu sesji, szczególnie jeśli korzystasz ze wspólnego lub publicznego komputera. Samo zamknięcie używanej przeglądarki nie wystarczy.


Nie zapisuj swoich haseł w przeglądarce na publicznym komputerze.


Często zmieniaj hasła do kont, które możesz uważać za ważne.


Dbaj o to, aby Twoje przeglądarki były na bieżąco aktualizowane.


Zawsze blokuj swojego smartfona i notebooka, gdy z nich nie korzystasz, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, miejscu pracy, na studiach, czy gdziekolwiek indziej.


Nie udostępniaj swojego hasła nikomu innemu. Zawsze ktoś może je bezprawnie wykorzystać.


Nie twórz takich samych haseł dla różnych kont. Jeśli jedno konto zostanie zhakowane, wszystkie inne również!


WebP

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.