Konwerter CSV na JSON

Konwerter CSV na JSON

Konwerter CSV na JSON Darmowe narzędzie do konwersji danych w formacie CSV do formatu JSON. Pierwszy wiersz danych wejściowych CSV jest traktowany jako nagłówek kolumny. Dostępne są opcje przeglądania i ładowania wejściowego pliku .csv oraz zapisywania wyniku w pliku .json.

binance

Co to jest CSV?

CSV to skrót od angielskiego wyrażenia comma separated values (wartości rozdzielone przecinkami). Plik w formacie CSV składa się z jednego lub więcej rekordów, oddzielonych od siebie nowymi liniami. Każdy rekord składa się z jednego lub więcej pól oddzielonych przecinkami.

Co to jest JSON?

JSON to format tekstowy, który jest całkowicie niezależny od języka, ale wykorzystuje konwencje znane programistom języków z rodziny C, w tym C, C++, C#, Java, JavaScript, Perl, Python i wielu innych. Te właściwości sprawiają, że JSON jest idealnym językiem wymiany danych.

Czy mogę konwertować pliki CSV, które mają wiele kolumn lub wierszy?

Konwerter CSV na JSON konwertuje pliki CSV, które mają wiele kolumn z dowolnymi typami danych.

Czy mogę konwertować pliki CSV, które mają znak podawania wiersza na końcu każdego wiersza?

Konwerter CSV na JSON nie obsługuje konwersji plików CSV, które mają znak podawania wiersza na końcu każdego wiersza.

Dlaczego konwerter CSV na JSON?

CSV jest bardzo popularnym formatem przechowywania danych, ponieważ jest to bardzo prosty format, obsługiwany przez prawie wszystkie programy arkuszy kalkulacyjnych i bazy danych. Jednak w przypadku przechowywania danych w formacie JSON sprawa staje się trudna. JSON wymaga, aby dane miały strukturę lub schemat, które nie są zgodne ze strukturą pliku CSV. Narzędzie CSV to JSON Converter jest przeznaczone do konwersji plików CSV do formatu JSON w bardzo prosty sposób.

Cookie
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.