Konwersja do ICO

Najprostszy sposób na tworzenie i konwertowanie niestandardowych ikon.

Maximum upload file size: 5 MB

Use Remote URL
Upload from device
Rozmiar ikony

Co to są Favicony?
Favicony to małe pliki ikon 16x16, które są wyświetlane obok adresu URL Twojej strony w pasku adresu przeglądarki. Dodatkowo są one często wyświetlane obok nazwy Twojej witryny na liście otwartych kart i zakładek użytkownika, ułatwiając mu szybką identyfikację wśród innych witryn.

Czym są Ikony Aplikacji?
Ikony aplikacji to obrazy, które naciskasz na swoim smartfonie, aby uruchomić aplikację. Ponieważ nowsze telefony są wydawane z ekranami o wyższej rozdzielczości, potrzebne są ikony aplikacji o wyższej rozdzielczości. Programiści nadal chcą utrzymać wsparcie dla starszych telefonów z niższą rozdzielczością, więc kiedy tworzysz ikonę aplikacji musisz stworzyć kilka wariantów wielkości tego samego obrazu. Dotyczy to wszystkich smartfonów, takich jak iPhone i Android, a nawet tabletów, takich jak iPad.

Co to jest konwerter ICO?
Konwerter ICO to prosty konwerter obrazów .ico online. Umożliwia on konwersję dowolnego obrazu do pliku ICO, który można wykorzystać do tworzenia favicon stron internetowych lub aplikacji Windows.

ICO to specjalny format do wyświetlania ikon, skrótów i ikon w systemie Windows. Reprezentuje dwa obrazy bitmapowe. Pierwszy z nich to maska obrazu, a drugi pełni rolę ikony, wyświetlanej na masce. Służy ona do powiązania obrazu z jakimś plikiem systemu operacyjnego. Użytkownicy urządzeń z systemami operacyjnymi firmy Microsoft mogą edytować pliki ICO, aby tworzyć specjalne ikony. Możliwa jest konwersja do plików o popularnych rozszerzeniach JEPG i PNG. Pliki ICO są wykorzystywane przy tworzeniu grafiki w postaci ikon, ikonek i podobnych elementów graficznych. Są one używane jako ikony i logo stron internetowych. Są one otwierane przez dowolną przeglądarkę obrazów oraz specjalne oprogramowanie, takie jak ACDSee lub Axialis IconWorkshop.

Jak utworzyć plik ICO?
Prześlij plik graficzny na serwer.
Korzystając z menu rozwijanego, wybierz rozdzielczość od 16x16 pikseli do 256x256 pikseli.
Kliknij przycisk "Konwertuj".
Uzyskaj plik z rozszerzeniem .ico

Co to narzędzie robi?
Chociaż wiele nowoczesnych przeglądarek internetowych obsługuje favicony zapisane jako GIFy, PNG lub inne popularne formaty plików, wszystkie wersje Internet Explorera nadal wymagają, aby favicony były zapisane jako pliki ICO (format ikon Microsoftu). To narzędzie zapewnia łatwy sposób na konwersję dowolnego GIF, PNG lub JPEG do ICO, który jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki internetowe. Pozwala również na tworzenie faviconów od podstaw za pomocą poręcznego edytora online. Dodatkowo edytor pozwala na ręczne dostosowanie wygenerowanych faviconów, aby zapewnić najlepszy możliwy rezultat.

Jak dodać obrazek obok tytułu strony?

Kiedy już Favicon  jest gotowy, wszystko, co musisz zrobić, to przesłać go na swój serwer WWW w folderze "public_html" lub "www" (katalog główny witryny) i połączyć przesłaną ikonę ze swoją witryną. Użyj "klienta FTP" do przesłania pliku lub użyj menedżera katalogów cPanel. Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego klienta FTP, zalecamy użycie FileZilla, dostępne są wersje dla Windows, Linux i Mac OS X. Po przesłaniu upewnij się, że favicon jest identyfikowany przez URI http://yoursite.com/favicon.ico.
Linkowanie: Wszystko, co musisz teraz zrobić, to pomóc przeglądarkom zlokalizować plik favicon Twojej strony. Użyj poniższego kodu pomiędzy znacznikami HTML <head>...</head>:

<link rel="icon" type="image/ico" href="/favicon.ico" />.
Ważne: Po prostu zmiana rozszerzenia nazwy pliku na .ico bez konwersji do pliku ICO spowoduje błąd i nie wyświetlenie favicon. Użyj narzędzia Faviconer, aby zrobić favicon online bez instalowania dodatkowego oprogramowania.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej strony, to zakładamy, że jesteś z niej zadowolony.