Wynik
Rozdzielczość Ekranu

Jaka jest rozdzielczość mojego ekranu?

Korzystając z naszej strony możesz sprawdzić rozdzielczość swojego monitora, iPada, tabletu lub telefonu.

Jaka jest rozdzielczość mojego ekranu?

NarzędzieJaka jest rozdzielczość mojego ekranu może pomóc w dokładnym określeniu rozdzielczości ekranu. Narzędzie te wyświetla rozdzielczość ekranu w pikselach, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek związany z przeszukiwaniem ustawień urządzenia. Narzędzie wyświetla również wysokość i szerokość ekranu, a także nazwę bieżącej rozdzielczości. Narzędzie działa z praktycznie każdym urządzeniem z ekranem i jest dostępne dla systemów Windows 8, Windows 10 i Mac. Oto niektóre z zalet tych narzędzi:

Sprawdź rozdzielczość ekranu

Narzędzia What Is My Screen Resolution podadzą Ci rozdzielczość Twojego ekranu w pikselach. Współpracują one z większością urządzeń, od smartfonów i tabletów po laptopy i komputery stacjonarne. To darmowe narzędzie do testowania rozdzielczości ekranu pozwala szybko i łatwo sprawdzić rozmiar ekranu bieżącego urządzenia. Możesz przetestować swoją rozdzielczość ekranu za darmo i nie musisz tworzyć konta klienta ani adresu e-mail, aby z nich skorzystać. Wystarczy wprowadzić numer modelu urządzenia i kliknąć przycisk testowania. Zostanie wyświetlona lista dostępnych rozmiarów ekranu oraz rzeczywista rozdzielczość ekranu w pikselach.

Główna różnica między tymi dwoma narzędziami polega na metodzie. Pierwsze z nich wymaga wejścia na stronę internetową lub do aplikacji, którą chcesz przetestować. Po wpisaniu adresu URL zostaniesz przekierowany na stronę z wynikami. Rozdzielczość ekranu ma kluczowe znaczenie, ponieważ decyduje o ostatecznym wyglądzie witryny lub aplikacji. Niewłaściwa rozdzielczość ekranu spowoduje, że użytkownik będzie miał gorsze wrażenia. Najlepsze narzędzia do określania rozdzielczości ekranu podpowiedzą Ci, jaka jest dokładna rozdzielczość dla urządzenia, z którego korzystasz.

Rozdzielczość ekranu można także zmienić, wpisując adres witryny w przeglądarce. W niektórych przypadkach zmiana rozdzielczości ekranu może sprawić, że obrazy będą lepiej dopasowane do ekranu. Rozdzielczość ekranu można zmienić, klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie i ustawiając suwak. Ponadto, jeśli chcesz wyświetlić pulpit w innym formacie, możesz użyć narzędzia What Is My Screen Resolution (Jaka jest rozdzielczość mojego ekranu), aby sprawdzić rozdzielczość.

Rozdzielczość ekranu jest mierzona w pikselach. Im wyższa jest ta liczba, tym ostrzejsze są obrazy i tekst. Rozdzielczość monitora komputerowego zależy od możliwości karty graficznej i monitora. Wiele systemów operacyjnych automatycznie wybiera najlepszą rozdzielczość dla ekranu. Rozdzielczość jest zwykle podawana w pikselach i jest zwykle oznaczana liczbą taką jak "WxHxHp".

Zmień rozdzielczość ekranu

Jeśli chcesz zmienić rozdzielczość ekranu w swoim smartfonie lub tablecie, czym jest narzędzie do zmiany rozdzielczości ekranu? Narzędzia te pomagają określić aktualną rozdzielczość urządzenia i zmienić ją bez konieczności manipulowania ustawieniami komputera. Oszczędzisz czas i frustrację, ponieważ nie będziesz musiał przeszukiwać ustawień, aby ją zmienić. Narzędzie rozdzielczości ekranu wyświetli także bieżącą rozdzielczość ekranu, wysokość i szerokość urządzenia oraz nazwę bieżącej rozdzielczości. Najlepsze w tych narzędziach jest to, że są one bezpłatne i dostępne dla każdego urządzenia z ekranem, od laptopów po tablety.

W zależności od typu posiadanego monitora może być konieczna zmiana rozdzielczości ekranu, aby prawidłowo wyświetlać informacje. Niektóre monitory wyświetlają informacje w rozdzielczości 800 x 600 px, a inne nawet 1024 x 768 px. Inne ekrany, w tym laptopy i większe monitory, obsługują wyższe rozdzielczości. Jeśli chcesz, aby obrazy były wyraźniejsze, musisz zmienić rozdzielczość ekranu.

Jeśli nie wiesz, jaka jest rozdzielczość Twojego ekranu, zawsze możesz ją sprawdzić, korzystając z adresu strony internetowej, która pokazuje rozdzielczość Twojego ekranu. Możesz także kliknąć na pulpicie i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do menu kontekstowego. Rozdzielczość pulpitu można też znaleźć w Panelu sterowania, w sekcji Sprzęt i dźwięk. Jeśli używasz komputera Mac, możesz także kliknąć ikonę jabłka w lewym górnym rogu, a następnie wybrać opcję "Wyświetlacze" w menu O tym komputerze Mac.

Zmiana rozdzielczości ekranu na komputerze Mac jest łatwa i szybka. Wystarczy pobrać bezpłatną wersję programu Custom Resolution Utility i postępować zgodnie z instrukcjami. Narzędzie automatycznie wykryje Twój monitor i zmieni rozdzielczość ekranu. Przed jej wypróbowaniem upewnij się, że przestrzegasz proporcji obrazu i innych podstawowych zasad dotyczących rozdzielczości. Istnieje również kilka darmowych narzędzi do zmiany rozdzielczości ekranu w systemie Windows. Upewnij się tylko, że używasz odpowiedniego dla swojego systemu.

Sprawdź rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10

Aby zmienić rozdzielczość ekranu komputera z systemem Windows 10, przejdź do Ustawień wyświetlacza. Zobaczysz tam dostępne rozdzielczości i kliknij "Resetuj", jeśli chcesz je zmienić z powrotem. System Windows 10 oferuje różne rozdzielczości ekranu, dlatego przed ustawieniem wyższej lub niższej rozdzielczości należy sprawdzić natywną rozdzielczość monitora. Proces ten jest prosty, ale różne systemy operacyjne wymagają różnych metod.

Pierwszym krokiem jest przejście do menedżera urządzeń i dwukrotne sprawdzenie ustawień wyświetlacza. Większość problemów związanych z rozdzielczością można rozwiązać, zmieniając ustawienia karty graficznej. Jeśli używasz karty graficznej firmy Intel, możesz przejść do menedżera urządzeń i kliknąć opcję Rozdzielczość ekranu. Będziesz mógł wybrać inną rozdzielczość z listy, ale uważaj: jeśli zmienisz rozdzielczość monitora, system Windows nie rozpozna jej jako prawidłowej.

Inną opcją jest otwarcie aplikacji Informacje o systemie i kliknięcie karty Wyświetlacz. Następnie należy kliknąć "Skala i układ", aby zobaczyć rozdzielczość ekranu. Można również otworzyć aplikację Ustawienia z menu Start i wybrać opcję "System". Gdy otworzy się Menedżer urządzeń, kliknij zakładkę "Skala i układ" i przewiń w dół do sekcji Rozdzielczość. Rozdzielczość powinna być widoczna w dolnej części okna. W tej informacji będzie również wyświetlana rozdzielczość ekranu w pikselach, dzięki czemu można dostosować rozmiar ekranu do własnych preferencji.

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem ekranu w systemie Windows 10, możesz zmienić rozdzielczość ekranu, aby poprawić jakość obrazu. Aby dostosować rozdzielczość ekranu, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz Ustawienia wyświetlania. Po wprowadzeniu zmian komputer wyświetli podgląd rozdzielczości. Wybierz żądaną rozdzielczość i zastosuj ją na ekranie. I gotowe! To jest proste jak bułka z masłem!