Pozostaw puste, jeśli nie posiadasz.
Google
Google Image
Google Mobile
MSN Search
Yahoo
Yahoo MM
Yahoo Blogs
Ask/Teoma
GigaBlast
DMOZ Checker
Nutch
Alexa/Wayback
Baidu
Naver
MSN PicSearch
Ścieżka jest względna w stosunku do katalogu głównego i musi zawierać końcowy ukośnik "/".

Generator Pliku Robots.txt

Za pomocą naszego narzędzia w łatwy sposób wygeneruj plik robots.txt. Upewnij się, że roboty indeksujące przeszukują i indeksują Twoją stronę.

Jak wygenerować plik robots.txt za pomocą naszego narzędzia online?

Plik robots.txt pozwala właścicielowi witryny kontrolować, które strony mają być indeksowane przez wyszukiwarki. Umożliwia on również uniemożliwienie indeksowania pewnych stron przez wyszukiwarki. Plik robots.txt można wygenerować za pomocą kilku narzędzi, w tym generatora robots.txt online. Ale co dokładnie zawiera plik robots.txt? W skrócie, jest to plik, który mówi wyszukiwarkom, jakie strony mogą, a jakie nie mogą być indeksowane, a także pozwala im indeksować lub blokować pewne treści.

Dyrektywa Allow/Disallow wyłącza indeksowanie następującego adresu URL

Dyrektywa Allowing pozwala wyszukiwarkom na dostęp do pewnych plików bez ich indeksowania. Z kolei dyrektywa Disallow wyłącza indeksowanie danego pliku. Poniższy przykład pokazuje, jak używać tej dyrektywy. Określa ona wyrażenie regularne i zestaw dozwolonych działań. Jeśli nazwa pliku zawiera pewne kodowanie, dyrektywa Allowing określa typ kodowania, jakiego powinien on użyć. Nakazuje ona również niektórym przeglądarkom dekompresję pliku podczas pobierania.

 

Cel dyrektyw w pliku Robots.Txt

Jeśli tworzysz plik ręcznie, musisz znać wytyczne użyte w pliku. Po zapoznaniu się z nimi można nawet później zmodyfikować plik.

  • Crawl-delay Dyrektywa ta służy do zapobiegania przeciążeniu hosta przez roboty indeksujące, zbyt wiele żądań może przeciążyć serwer, co spowoduje złe doświadczenia użytkownika. Crawl-delay jest traktowany w różny sposób przez różne boty wyszukiwarek, Bing, Google, Yandex traktują tę dyrektywę w różny sposób. Dla Yandexa jest to oczekiwanie pomiędzy kolejnymi wizytami, dla Binga jest to okno czasowe, w którym bot odwiedzi stronę tylko raz, a dla Google można użyć konsoli wyszukiwania, aby kontrolować wizyty botów.
  • Allowing Dyrektywa Allowing jest używana do umożliwienia indeksowania następujących adresów URL. Możesz dodać tyle adresów URL, ile chcesz, szczególnie jeśli jest to witryna zakupowa, lista może być duża. Mimo to używaj pliku robotów tylko wtedy, gdy w Twojej witrynie znajdują się strony, których nie chcesz indeksować.
  • Disallowing Podstawowym zadaniem pliku Robots jest uniemożliwienie robotom indeksującym odwiedzania wspomnianych linków, katalogów itp. Katalogi te są jednak odwiedzane przez inne boty, które muszą sprawdzać, czy nie zawierają złośliwego oprogramowania, ponieważ nie współpracują one ze standardem.

Generator robots.txt w WordPressie

Możesz wygenerować plik robots.txt WordPressa za pomocą naszego generatora plików robots.txt. Ten plik jest ważny, ponieważ informuje boty wyszukiwarek, które strony mogą indeksować w Twojej witrynie. Bez pliku robots wyszukiwarki mogą nadal indeksować Twoją witrynę, nawet jeśli masz wiele stron z niepowiązaną zawartością. Używanie pliku robots.txt do ochrony treści przed botami jest niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoja witryna była indeksowana przez wyszukiwarki. Należy jednak pamiętać, że istnieje kilka wytycznych dotyczących tworzenia pliku robots.txt, których należy przestrzegać.

 

Różnica między plikiem Sitemap a Robots.Txt

Mapa witryny jest niezbędna dla wszystkich stron internetowych, ponieważ zawiera informacje przydatne dla wyszukiwarek. Mapa strony informuje boty o tym, jak często aktualizujesz swoją witrynę i jakiego rodzaju treści na niej umieszczasz. Jej głównym celem jest powiadomienie wyszukiwarek o wszystkich stronach witryny, które muszą zostać przeczesane, podczas gdy plik robotics txt jest przeznaczony dla robotów indeksujących. Informuje on roboty indeksujące, które strony powinny być indeksowane, a które nie. Mapa strony jest niezbędna do zaindeksowania witryny, natomiast plik robot txt nie jest konieczny (jeśli nie masz stron, które nie muszą być indeksowane).