Kompletny przewodnik po Off-Page SEO

SEO to proces optymalizacji strony internetowej zgodnie z algorytmami wyszukiwarek. Aby dokonać tej optymalizacji, należy wykonać dwa rodzaje optymalizacji on-page seo i off-page seo. W tym artykule, podzielimy się naszą listą kontrolną on-page seo

Kompletny przewodnik po Off-Page SEO

 

 

 

SEO to proces optymalizacji strony internetowej zgodnie z algorytmami wyszukiwarek. Aby dokonać tej optymalizacji, należy wykonać dwa rodzaje optymalizacji: on-page SEO i off-page SEO. Off-page SEO to zasada optymalizacji strony internetowej spoza jej najlepszych prymusów z firmy SEO.

 

Off-page SEO (pozycjonowanie zewnętrzne)

 

On-page SEO to głównie optymalizacja wśród artykułów, a off-page SEO to optymalizacja domen i innych platform. Głównym celem on-page SEO jest uczynienie treści przyjaznymi dla użytkownika, a off-page SEO ma na celu zwiększenie autorytetu domeny. W on-page SEO nie ma czynnika technicznego, ale w off-page SEO jest wiele czynników technicznych. Są to podstawowe różnice między off-page SEO a on-page SEO.

 

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego musisz zrobić to off-page SEO lub jakie są korzyści z off-page SEO. Dowiedzmy się tego.

 

Dlaczego off-page SEO jest ważne?

 

Off-page SEO to praktyczne określenie rankingu strony internetowej. Off-page SEO mówi wyszukiwarkom, że Twoja strona jest ważniejsza niż wszystkie inne strony. Żadna strona internetowa SEO nie jest kompletna bez off-page SEO.

 

Pomyśl o stronach internetowych e-commerce. Szanse na to, że zrobią on-page SEO są znikome. Więc aby je uszeregować, muszą zrobić off-page SEO. Muszą zrobić off-page SEO bardzo dobrze. 

 

Jak zrobić off-page SEO?

 

Off-page SEO skupia się na kilku kwestiach. Te zagadnienia to- Link Building, Social authority oraz E-A-T dla lokalnego SEO. Dowiedzmy się więcej o tych problemach.

 

 

 

#1. Budowanie linków

 

Czym jest backlink lub link building? Sprawa jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. Artykuł można napisać bez wysiłku, korzystając jedynie z link buildingu. Pozyskanie linku do Twojej strony z innej strony internetowej nazywa się backlink lub link building. Może to być backlink dla Twojej strony głównej lub konkretnej treści.

 

Być może zastanawiasz się, dlaczego backlinki robią.

 

Załóżmy, że idziesz na rynek, aby kupić kilka rzeczy. Następnie musisz udać się do najbardziej popularnego sklepu na rynku, który jest znany wszystkim. Nigdy nie idziesz do sklepu, o którym ludzie wiedzą. Podobnie, gdy robisz link building na innych stronach, ludzie, którzy odwiedzają te strony, dowiedzą się o twojej stronie i będzie znana wszystkim.

 

Jednym z najbardziej krytycznych aspektów off-page SEO jest link building. Link building jest niezbędny dla każdej strony internetowej. Ale najpierw musisz mieć odpowiednią wiedzę na temat budowania linków. Jest to bardzo ważne dla SEO, ponieważ od tego link buildingu będzie zależał ranking Twojej strony, a ranking będzie zależał od autorytetu domeny. Jeśli zaczniesz budować link bez uświadomienia sobie tego, strona ucierpi zamiast się poprawić.

 

Czołowi światowi eksperci SEO mówią, że link building jest drugim najcenniejszym tematem po zawartości strony. Link building można przeprowadzić na kilka sposobów.

 

 1. Naturalny link: Jeśli twój artykuł jest bardzo informacyjny, to ktoś inny może dać link do twojej strony jako źródła podczas dzielenia się informacjami po przeczytaniu twojego artykułu. Będzie to naturalny link dla Twojej strony. Oznacza to, że link, który ludzie będą tworzyć dla Twojej strony jest naturalny.

 

 1. Ręcznie budowanie linków: Jeśli zapłacisz witrynie o wysokim autorytecie, aby linkowała Twoją stronę, będzie to link budowany ręcznie.

 

 1. Samodzielnie utworzony link: Jeśli stworzysz link do swojej strony poprzez różne posty gościnne, wpisy na forum, komentarze na blogu, będzie to link samoutworzony.

 

Każdy powinien postawić na naturalny link-building. A jeśli chcesz mieć więcej naturalnych linków, musisz poprawić jakość swoich treści.

 

W przypadku link buildingu większy priorytet będziesz miał na jakość niż na ilość. Bo jeśli weźmiesz link ze strony lub strony ze spamem, która ma bardzo wysoki wynik spamu, to wzrośnie również wynik spamu Twojej strony, co zaszkodzi Twojemu rankingowi.

 

I oczywiście rób link-building na swojej stronie tematycznej lub związanej z niszą. Twórz tylko kilka linków w ciągu jednego dnia. Zamiast budować linki z czasem, jeśli wykonasz wiele połączeń w ciągu jednego dnia, wynik spamu twojej domeny prawdopodobnie wzrośnie, a w niektórych przypadkach twoja strona może nawet zostać zablokowana.

 

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać w odniesieniu do link buildingu.

 

 

 

1) Autorytet domeny / DA

 

Domain Authority lub DA to wynik dla strony internetowej dostarczany przez Moz. Wynik ten jest oparty na ogólnej wydajności strony internetowej - im lepszy status SEO strony, tym wyższe DA. DA strony internetowej może wynosić do 100.

 

Ponownie, jeśli strona internetowa o wysokim DA może pomóc w zwiększeniu swojego autorytetu domeny poprzez przekazanie backlinków Dofollow innej stronie o niskim DA. Tak więc należy dać pierwszeństwo stronom o wysokim DA podczas tworzenia linków. Nie oznacza to jednak, że nie można tworzyć połączeń bez strony internetowej o wysokim DA. Backlinki z witryn o wysokim DA będą bardzo skuteczne.

 

2) Relevancy (trafność)

 

Czy powinienem pobierać backlinki z witryn o wysokim autorytecie? Nie. Nisza strony, z której pozyskujesz backlinki powinna być taka sama jak Twoja. Wtedy twoje backlinki będą bardziej skuteczne.

 

3) Ruch na stronie

 

Przed uzyskaniem backlinków z danej strony internetowej należy sprawdzić ruch na tej stronie. Ponieważ jeżeli na danej stronie nie ma ruchu, wówczas nie będzie żadnych korzyści z tych backlinków.

 

4) Typ linku

 

Kiedy tworzysz link na stronie internetowej, zobaczysz dwa rodzaje linków: dofollow i nofollow. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

 

 • Link Dofollow: Jest to domyślny typ linku. Linki Dofollow odnoszą się do tych linków, które pomagają SEO ominąć autorytet na linku docelowym. Te linki Dofollow pomagają zwiększyć autorytet strony. Przekazywanie tego autorytetu jest również nazywane dawaniem soku z linków.

 

 • Link nofollow: Te linki nie pozwalają autorytetowi na przekazanie mocy. Linki nofollow zostały wprowadzone, aby powstrzymać spam internetowy. Linki te mają niewielki wpływ na SEO.

 

Podczas link buildingu musimy tworzyć linki do-follow, w przeciwnym razie linki te będą miały niewielki wpływ na nasze SEO.

 

W jaki sposób realizujemy link building?

 

Dowiedzmy się, jak budować wysokiej jakości backlinki.

 

 1. Link do prywatnej sieci blogów (PBN)

 

Chociaż wiemy, że PBN to Black Hat lub Gray Hat SEO. PBN to inteligentny sposób na szybki ranking stron internetowych. Jeśli otworzysz kilka kolejnych stron internetowych związanych z Twoją niszą i będziesz linkował do swojej głównej strony, z której chcesz uplasować się w rankingu, nie będziesz musiał męczyć się z tworzeniem linków za pieniądze innych administratorów stron.

 

PBN, czyli private blog network, to link building polegający na przygotowaniu kilku kolejnych stron w tej niszy, aby w ten sposób uplasować stronę. Organizowanie z PBN jest proste, ale PBN jest metodą kosztowną, a także ryzykowną.

 

 1. Web 2.0

Niektóre serwisy pozwalają każdemu na publikowanie treści na swojej stronie za darmo. Niektóre serwisy pozwalają również na pracę z subdomenami jak np. blogger czy WordPress. Tworzenie linków poprzez zamieszczanie treści na takich darmowych stronach nazywa się Web 2.0.

 

Możesz wdrożyć tę metodę, aby uzyskać backlinki. Jest to trochę podobne do PBN, ale jest znacznie łatwiejsze i całkowicie darmowe. Aby zrobić Web 2.0, musisz najpierw stworzyć swoją stronę za pomocą różnych stron Gmaila. Następnie opublikuj tam treść i buduj linki za pomocą on-page SEO, tak jak to zrobiłeś w PBN.

 

2. Udostępnianie dokumentów.

 

Niektóre strony online pozwolą Ci opublikować dowolny dokument na ich stronie. Możesz również stworzyć dobre linki dla swojej witryny z tych stron, jeśli chcesz. Aby stworzyć link, musisz najpierw stworzyć dokument związany z niszą (slajd, pdf, wideo) swojej strony.

Następnie przejdź do tych stron, utwórz swoje konto i załaduj swój dokument. Daj doskonały opis i link do swojej strony. Autorytet tych stron udostępniających dokumenty jest wysoki, więc backlinki z tych stron są korzystne.

 

 1. Strony z odpowiedziami na pytania.

 

Obecnie inną popularną metodą link-buildingu jest strona Q&A. Ludzie przychodzą na te strony i zadają różne pytania, aby rozwiązać swoje problemy. Znajdź pytania ludzi, których artykuł może rozwiązać Twój problem, a następnie dodaj link swojej strony do ostatniego poprzez odpowiedź.

 

Popularną witryną z pytaniami i odpowiedziami jest quora.com. Musisz najpierw przejść do tych stron, aby utworzyć swoje konto i posortować swój profil z poprawnymi informacjami. Spróbuj odpowiedzieć na 2/3 pytań bez linku, a następnie podaj link do odpowiedzi. Jeśli używasz Strony internetowe mogą cię zbanować, jeśli łączysz we wszystkich odpowiedziach, to linki z witryn Q&A i dużo ukierunkowanego Trafficu. Więc zawsze staraj się pozostać aktywnym na stronach z pytaniami i odpowiedziami, aby uzyskać wysokiej jakości backlinki i ukierunkowany Traffic. 

 

 1. Zakładki społecznościowe

 

Wiele popularnych na świecie stron internetowych, takich jak Facebook, Google, Pinterest, LinkedIn itp. Dodawanie linków na tych stronach nazywa się social bookmarking. Otrzymasz wielu odwiedzających poprzez social bookmarking z tych stron. Z drugiej strony, twoja strona internetowa stopniowo stanie się marką. Jeśli wyszukujesz w Google, znajdziesz wiele stron społecznościowych i zakładek.

 

 1. Link na Forum

 

Forum submission to dodawanie linków do swojej strony na jakiś modnych forach. Jeśli chcesz dodać link do forum, najpierw musisz znaleźć swoje forum związane z niszą, następnie ludzie będą tam rozmawiać o różnych problemach, a ty rozwiążesz te problemy i dodasz link do swojej strony, podobnie jak w przypadku strony z pytaniami i odpowiedziami. Dostaniesz dużo odwiedzających z tych forów, a Twoja strona będzie rosła w popularność.

 

vii. Zgłoszenie obrazu

 

Wiele stron internetowych pozwoli Ci przesłać dowolny obraz na ich stronie. Możesz stworzyć obraz swojej niszy i przesłać go na tych stronach. A zabawną rzeczą jest to, że te strony internetowe pozwalają również dodać link do swojej witryny z obrazem. Więc możesz szybko zdobyć backlinki. Jedną z takich znanych stron internetowych z obrazami jest Pinterest.com. 

 

 

 

#2. Social Media Marketing

Czym są sygnały marki? Sygnały marki są istotne dla strony internetowej. Po link buildingu, autorytet społeczny jest traktowany priorytetowo w off-page SEO. Jeśli teraz zrobisz wyszukiwanie w Google dla nazwiska znanej gwiazdy, zobaczysz jej zdjęcie, konto społecznościowe, narodziny. Wszystko pojawi się w szczegółach. Ponownie, jeśli wpiszesz Twitter w Google i wyszukiwanie, pojawi się oficjalna strona Twittera i wszystko o nich.

 

 

Wymagania dotyczące sygnału marki

 

Jakie wymagania ma brand signal lub social signal? Czy łatwo je uplasować w rankingu? Prosta odpowiedź jest taka, że marki czy ruchy społeczne nie wpływają na SEO. Jeśli wpłynęło to na SEO, to może być specyficzne, aby zrobić SEO, ponieważ teraz można kupić komentarze typu "like" na mediach społecznościowych. Każdy może uzyskać dobry sygnał marki poprzez zwiększenie komentarzy like na swoich profilach społecznościowych.

 

Jeśli zostaniesz zapytany, dlaczego robisz SEO na swojej stronie? Więc mówisz, że mogę uzyskać wzorcowych odwiedzających, więc robię SEO. Więc dlaczego powinniśmy pracować z sygnałami marki?

 

Tak, jeśli możesz zwiększyć swój sygnał marki, otrzymasz dobrą liczbę odwiedzających. Ludzie znajdą cię, wyszukując nazwę twojej strony, jeśli masz dobry sygnał marki. Omówimy również później, czy sygnały marki bezpośrednio wpływają na SEO, ale w inny sposób.

 

Jak zwiększyć sygnał marki?

 

Zanim dowiesz się, jak zwiększyć sygnał marki, musisz wiedzieć, ile wynosi obecnie sygnał Twojej marki. Jak się tego dowiedzieć? Szukaj wpisując nazwę swojej strony internetowej. Na przykład nazwa naszej strony to WEBP. Zobacz wolumen wyszukiwania nazwy swojej strony internetowej. Im wyższy wolumen wyszukiwania, tym wyższy twój sygnał marki. Każda większa marka na świecie ma znacznie wyższy wolumen wyszukiwania. Teraz dowiedzmy się, jak zwiększyć sygnał marki.

 

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie sygnału marki. Poznajmy trochę szczegółów na temat wszystkich ścieżek.

 

 1. Sygnalizacja marki za pomocą mediów społecznościowych

 

Sygnał Twojej marki będzie rósł tylko wtedy, gdy ludzie będą rozpoznawać Ciebie lub Twoją stronę internetową. A najłatwiejszym sposobem na poznanie ludzi są media społecznościowe. W naszym codziennym życiu używamy mediów społecznościowych o wiele więcej. Łatwo więc będzie promować lub brandować swoją stronę internetową poprzez media społecznościowe.

 

i) YouTube

Kiedy branding poprzez media społecznościowe, pierwszą nazwą social media, którą należy wziąć jest YouTube. Ludzie stale oglądają filmy na YouTube, a wiele marek promuje się poprzez YouTube.

 

ii) Facebook

Najpopularniejszym obecnie medium społecznościowym jest Facebook. Otworzysz stronę na Facebooku w nazwie swojej witryny i dodasz tam link do strony. I publikuj regularnie treści.

 

iii) LinkedIn

LinkedIn to platforma do poszukiwania pracy, ale LinkedIn ma funkcję przesyłania artykułów. Możesz przesyłać artykuły, tworząc profil w nazwie swojej strony internetowej.

 

iv) Medium

Medium to darmowa strona do publikowania treści. Możesz przesłać treść swojej strony internetowej w medium. Otrzymasz również dobry Traffic, ponieważ medium ma wielu użytkowników.

 

v) Twitter

Wszystkie małe i duże firmy na świecie mają konta na Twitterze. Ponieważ Twoja strona będzie działać jak firma, musisz również otworzyć konto na Twitterze.

 

vi) Pinterest

Pinterest jest obecnie wirusową platformą do dzielenia się obrazami. Więcej odwiedzających trafia tu z USA. Jeśli Twoja strona ma siedzibę w USA, to prawdopodobnie będziesz miał tu wielu odwiedzających. Wystarczy stworzyć obraz związany z artykułem i przesłać go tutaj wraz z linkiem do artykułu.

 

vii) Instagram

Inną popularną stroną udostępniającą obrazy jest Instagram. Możesz promować swoją stronę na Instagramie, otwierając stronę biznesową, tak jak w przypadku Facebooka.

 

Istnieje wiele więcej takich mediów społecznościowych, ale te, którymi się podzieliłem, są korzystne i popularne. Udostępniaj każdy post na swojej stronie na tych mediach społecznościowych. Stopniowo zaangażowanie Twoich profili społecznościowych będzie rosło. Kiedy dostaniesz dużo komentarzy typu "like", wzrośnie autorytet społeczny Twojej strony. Możesz zwiększyć zaangażowanie poprzez płatny marketing na tych mediach społecznościowych, jeśli chcesz. W ten sposób szybko zwiększysz autorytet społeczny swojej strony.

 

 1. Sygnalizacja marki za pomocą forum

Obecnie na świecie istnieją różne fora związane z niszami, na których dochodzi do wielu dyskusji. Istnieją również różne witryny Q&A, w których ludzie zadają pytania i odpowiadają na nie.

 

Możesz otworzyć konto na wszystkich tych forach w nazwie swojej strony internetowej i dyskutować z ludźmi i pomagać wszystkim, rozwiązując różne problemy.

 

W rezultacie zyskasz popularność wśród wszystkich, co znacznie zwiększy sygnał marki Twojej witryny. Jeśli nadal będziesz coraz częściej odpowiadać na Quora i Reddit, zobaczysz, że popularność Twojej strony będzie stopniowo wzrastać.

 

 1. Artykuł

Jeśli napiszesz ankietę lub artykuł badawczy, to zwiększy to Twój sygnał marki. Ale oczywiście Twoje badania będą korzystne dla ludzi lub będą interesujące. Następnie, gdy ktoś mówi o twoich badaniach, musi wspomnieć o nazwie twojej strony internetowej, ponieważ zrobiłeś te badania.

 

Na przykład, jeśli mówimy o jakichkolwiek badaniach na Uniwersytecie Harvarda, musimy wspomnieć nazwę Uniwersytetu Harvarda. Napisanie takiego artykułu opartego na badaniach może być możliwe tylko dla niektórych. Tak więc wiele osób tworzy infografiki na podstawie dowolnej ankiety lub badań. I zgłasza nazwę strony internetowej w infografice. Kiedy ktoś dzieli się tą infografiką z innymi, ta strona staje się marką.

 

 

#3. Metoda E-A-T (Lokalne SEO)

 

Jednym z istotnych terminów w off-page SEO jest E-A-T. Ten termin E-A-T staje się bardzo ważny w dzisiejszych czasach, ponieważ w branży blogowej panuje duża konkurencja. Wielu z nas nie ma o tym pojęcia, poznajmy szczegóły.

 

Co to jest E-A-T?

 

Google uszereguje strony internetowe, które mają w swojej zawartości treść, autentyczność lub wiarygodność. E = Ekspertyza, A = Autorytatywność, T = Wiarygodność. Potrzebujesz pomocy w zrozumieniu?

 

Na przykład, aby stworzyć blog związany ze zdrowiem, nie musisz mieć dyplomu z nauk medycznych. Możesz również pisać artykuły związane ze zdrowiem. Lekarz może również napisać esej o zdrowiu, ale zwykli ludzie przeczytają raport lekarza, ponieważ ma on umiejętności, autentyczność i wiarygodność. 

 

Podobnie Google chce, aby jego odbiorcy czytali artykuły zawierające powyższe trzy sprawy. Czy zatem potrzebujemy dyplomu, aby stworzyć stronę internetową? Nie to. Pomogłoby, gdybyś zrobił coś takiego, aby Google mogło znaleźć w Tobie powyższe rzeczy. Dowiedzmy się więc, jak zwiększyć E-A-T.

 

Jak zwiększyć E-A-T?

 

Mówiąc o jego sygnałach marki, powiedzieliśmy, że sygnały marki pośrednio wpływają na SEO. Tak, sygnały marki bardzo pomogą ci zwiększyć swoje E-A-T.

i) Lokalny portal informacyjny

 

Jeśli istnieje popularny lokalny portal informacyjny w lokalizacji, którą celujesz, to porozmawiaj z nimi i poproś o opublikowanie artykułu o Twojej stronie. Chociaż drogie, to zrobi dobrze dla Twojej strony internetowej.

 

ii) Strona internetowa przeglądu

Istnieją różne strony internetowe przeglądu online, gdzie tylko inne strony internetowe są recenzowane. Pobierz dobre recenzje z tych stron. Niektóre strony internetowe dają oceny na podstawie opinii publiczności (np. Trust Pilot).

 

Możesz poprosić widzów swojej witryny, aby przeszli do tych witryn i dali pozytywne recenzje. Niektórzy ludzie sami piszą recenzje; w takim przypadku skontaktuj się z nimi i napisz pozytywną recenzję swojej strony. Postaraj się uzyskać recenzje z witryn o wysokim autorytecie. Omów swoją stronę internetową coraz bardziej na forach.

 

 

 

Ostatnie słowo...

 

Dzisiaj szczegółowo omówiliśmy z Tobą off-page SEO. Ten jeden artykuł może nie wystarczyć, aby zrozumieć cały Off-page SEO. Ponieważ off-page SEO jest głębokim tematem, musisz dać nam znać w komentarzach, jeśli potrzebujesz pomocy w zrozumieniu czegokolwiek. Dzięki za cierpliwe czytanie tego postu.

Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.