Jaka jest różnica między JPG a PNG

Na pewno widziałeś, że najpopularniejszym formatem obrazu jest JPG lub PNG i te dwa są różne. Dowiedz się, że jaka jest różnica między JPG i PNG.

Wszyscy pewnie używaliście obrazu, ale kiedy robicie zdjęcie smartfonem, to pewnie widzieliście, że format obrazu jest w JPG lub PNG, a te dwa są różne. Więc dzisiaj w tym poście dowiemy się, że jaka jest różnica między JPG i PNG.

Czym jest JPG (JPEG)

JPG (JPEG) Pełna forma - Joint Photographic Experts Group

JPG (JPEG) to typ pliku opracowany przez Joint Photographic Experts Group. JPG obsługuje 24 bity na piksel, po 8 bitów na jasność, niebieski i czerwony, które tworzą format TrueColor i wyświetlają ponad 1,6 miliona kolorów.

Obrazy JPG są najlepsze dla fotografii, naturalnych dzieł sztuki i realistycznych obrazów. JPG może obsługiwać tylko nieruchome obrazy.

Chociaż JPG obsługuje 16 milionów kolorów i może produkować obrazy o bardzo wysokiej jakości, ma również pewne wady. Jego metoda kompresji jest szkodliwa dla obrazu, co oznacza, że obraz, który otrzymujemy po dekompresji, nie jest taki sam jak oryginalny obraz i traci wyrazistość i ostrość. Dodatkowo JPG nie sprawdza się w przypadku rysowania linii, prostych komiksów, listów czy prostych grafik.

Niestety, JPG nie obsługuje przezroczystości i animacji.

Ponieważ format ten jest skompresowany, jest szeroko stosowany w sieci.

Czym jest PNG

PNG - Portable Network Graphics

PNG oznacza Portable Network Graphics i jest ulepszoną formą nieopatentowanego Graphics Interchange Format (GIF) i jest najczęściej używanym formatem bezstratnej kompresji obrazu w Internecie. Obsługuje bezstratną kompresję obrazów.

Obsługuje obrazy oparte na palecie PNG. Obsługuje 8-bitowy kolor jak GIF, ale obsługuje również 24-bitowy kolor RGB jak JPG. Pliki PNG są bezstratne dla kompresji, co oznacza, że nie tracą jakości podczas edycji.

Istnieje wiele opcji przezroczystości w PNG. PNG-24 i PNG-32 obsługują przezroczystość, ale są bardziej zaawansowane niż GIF.

Różnica między JPG a PNG

Do tej pory powyżej wiedzieliśmy, że co to są pliki JPG i PNG, jeśli przeczytałeś wszystkie powyższe rzeczy uważnie, to musisz przyjść, aby dowiedzieć się o różnicy między JPG i plików PNG.

Jeśli nadal masz jakieś zamieszanie w zrozumieniu, co jest różnica między JPG i PNG pliku, a następnie teraz mamy zamiar powiedzieć kilka ważnych różnic między nimi poniżej.

JPG (JPEG) PNG
Jego pełna nazwa to Joint Photographic Experts Group.

Jego pełna nazwa to Portable Network Graphics.

Wykorzystuje on algorytm kompresji stratnej.

Zastosowano w nim algorytm kompresji bezstratnej.

Część informacji o obrazie jest tracona przy dekompresji.

Informacje zawarte w obrazie nie są tracone w wyniku dekompresji.

Obsługuje 16 milionów kolorów. Obsługuje 16 milionów kolorów.
   Nie obsługuje on przezroczystości w obrazach. Obsługuje przezroczystość w obrazach.
Rozszerzenia - .jpg i .jpeg Rozszerzenie - .png

JPEG jest używany do fotografii i nie obsługuje animacji.

Jest on najczęściej wykorzystywany w tworzeniu obrazów.
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia na naszej stronie internetowej.